Usługi

Centrum Okulistyczne Nowy Wzrok specjalizuje się w korekcji wad wzroku. Oferujemy szeroki pakiet usług skierowanych do pacjentów w każdym wieku: dzieciom proponujemy ortokorekcję, osobom między 18 a 55 rokiem życia zabiegi laserowej korekcji metodą LASIK, a wszystkim po 40 roku życia, zmuszonym do korzystania z okularów do czytania, zabiegi metodą intraCOR. Wykwalifikowana kadra lekarska, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy pozwalają nam osiągać doskonałe efekty przy każdej z wymienionych metod.

Laserowa korekcja

Laserowa korekcja wzroku

Dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą nosić okularów, medycyna znalazła doskonałe rozwiązanie - chirurgia refrakcyjna. Jest to kierunek w mikrochirurgii okulistycznej mający na celu zredukować lub całkowicie usunąć wady wzroku. Najbardziej skutecznymi i bezpiecznymi metodami korekcji są zabiegi z zastosowaniem lasera excimerowego.

 
Ortokorekcja

Ortokorekcja

Soczewki OrtoK najnowszej generacji mają złożoną geometrię, zbudowaną z kilku stref o różnych krzywiznach. Stworzone są z materiału o wysokim indeksie gazoprzepuszczalności, który zapewnia odpowiednią transmisję tlenu do rogówki. Gwarantuje to bezpieczeństwo soczewek oraz minimalną częstotliwość występowania powikłań. Metoda ortokorekcji przeznaczona jest dla krótkowidzów z wadą do -5 dioptrii i astygmatyzmem do 1,5 dioptrii. Szybkość korekcji jest uzależniona od wielkości wady oraz od podatności tkanki rogówki na działanie ortosoczewek i jest indywidualna dla każdego pacjenta.

 
intraCOR

intraCOR

Korekcja presbiopii metodą intraCOR® ma na celu centralne uwypuklenie rogówki, a co za tym idzie zwiększenie jej mocy optycznej.Zauważalne są zmiany refrakcji w kierunku krótkowzroczności (tzw. plusy zastępowane są przez minusy) co z kolei wpływa na znaczącą poprawę widzenia subiektywnego. Pacjent może czytać bez okularów już w dzień po zabiegu. Zabieg metodą intraCOR® przynosi doskonałe efekty w korekcji presbiopii w zakresie od +1,5D do +2,5D.