Witamy w serwisie prasowym Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, gdzie prezentujemy najważniejsze informacje i materiały dotyczące korekty wad wzroku i działalnością naszej placówki medycznej. Z myślą o przedstawicielach mediów przygotowaliśmy dedykowaną sekcję, w której dziennikarze mogą zapoznać się z aktualnymi informacjami prasowymi oraz pobrać przygotowane materiały.

O nas

Centrum Okulistyczne Nowy Wzrok to wyspecjalizowana placówka medyczna, która powstała z myślą o wysokim standardzie świadczenia usług w zakresie korekcji wad wzroku. Wieloletnie doświadczenie, wybitna kadra specjalistów oraz najnowszej jakości sprzęt są gwarantem wysokiego poziomu oferowanych zabiegów. Głównymi kierunkami działalności kliniki jest laserowa korekcja wzroku oraz ortokorekcja. Centrum Okulistyczne Nowy Wzrok istniejące od 2003 roku jako jedno z pierwszych wykonywało zabiegi laserowej korekcji metodą LASIK i jako pierwsze w Polsce wprowadziła na rynek laser femtosekundowy FEMTEC 520F do wykonania zabiegu FemtoLasik oraz intraCOR. Stabilna pozycja oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie nowoczesnych metod mikrochirurgii oka pozwoliły w 2008 roku rozpocząć klinice współpracę z jedną z największych placówek medycznych – LUX MED. Przez 10 lat działalności Centrum Nowy Wzrok wykonało prawie 10 000 tysięcy zabiegów laserowej korekcji wady wzroku i dobrało ponad 3 000 soczewek ortokeratologicznych, zapewniając lepszy komfort życia swoim pacjentom i trwale uwalniając ich od szkieł korekcyjnych.

Nowy Wzrok w mediach

Konferencja dot. ortokorekcji

pdf

Dzięki laserowi unikniesz okularów

„Starczowzroczność nie jest wadą wzroku, a naturalnym procesem fizjologicznym. W mniejszym lub większym stopniu dopada każdego po 45 roku życia. Wtedy nasze oko traci powoli zdolność akomodacji, czyli przystosowywania się soczewki do ostrego widzenia w każdej odległości. Pojawiają się problemy z widzeniem i czytaniem z bliska.”

pdf

Nowy wzrok! Czy to możliwe?

A jeśli można by wymieniać wadliwe narządy na całkiem sprawne? Korygować nadwątlone i odmawiające posłuszeństwa niesforne elementy naszego ciała. Brzmi jak science – fiction, ale nią nie jest! Przyjrzyjmy się wadom wzroku, jak potrafią być uciążliwe i odbierające komfort życia. Szczególnie gdy myślimy o tak poważnych problemach jak, starczowzroczność (prezbiopia) czy krótkowzroczność.

pdf

Widzieć znaczy funkcjonować/ O randze wzroku słów kilka.

Wady wzroku niosą ze sobą sporo ograniczeń. Niejednokrotnie zamykają drogę kariery i zmuszają do rezygnacji z marzeń i aspiracji. Jest wiele zawodów, w których nie akceptuje się alternatywnych rozwiązań, jak okulary czy soczewki. Policjanci, piloci, żołnierze powinni charakteryzować się pełnym zdrowiem oraz doskonałym wzrokiem. Laserowa korekcja wzroku jest jedynym rozwiązaniem odzyskania doskonałej umiejętności widzenia.

pdf

Innowacyjna metoda korekcji wzroku u dzieci.

Zdrowie naszych pociech jest sprawą priorytetową, tak samo jak dla nich samych poczucie pewności siebie, możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu szkolnym, zabawach i innych rozrywkach, których nie mogą doświadczyć z okularami na nosie.

pdf