FemtoLasik to jedna z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod laserowej korekcji takich wad wzroku jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zabieg trwa kilkanaście sekund i nie wymaga hospitalizacji. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, więc pacjent szybko może wrócić do codziennych zajęć. Korekcja wykonywana jest raz na zawsze – po zabiegu okulary już nigdy nie będą potrzebne.

Jestem spóźniony! Przepraszam, czy to samolot do Genewy czy do Gdańska?

Zobacz to co chcesz i kiedy chcesz. Laserowa korekcja wzroku uwolni cię od niepotrzebnego stresu.

Dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą nosić okularów, medycyna znalazła doskonałe rozwiązanie – chirurgia refrakcyjna. Jest to kierunek w mikrochirurgii okulistycznej mający na celu zredukować lub całkowicie usunąć wady wzroku. Najbardziej skutecznymi i bezpiecznymi metodami korekcji są zabiegi z zastosowaniem lasera excimerowego.

Metody

 FemtoLASIK

jest to metoda laserowej korekcji wad wzroku z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie lasera femtosekundowego.

Laser ten wykorzystywany jest we wstępnej fazie zabiegu LASIK do tworzenia płatka rogówki. Użycie tego typu lasera zapewnia większą precyzję i przewidywalność niż w przypadku konwencjonalnego zabiegu z wykorzystaniem mikrokeratomu. Używając lasera femtosekundowego chirurg może dostosować płatek poprzez określenie jego średnicy, grubości oraz pozycji zaczepienia. Komputer układa program tworzenia płatka dla każdego pacjenta indywidualnie. Nacięcie jest zaprogramowane i wykonywane z dokładnością do tysięcznych części milimetra.

W FemtoLASIK największą przewagę nad tradycyjnym zabiegiem laserowej korekty wady wzroku metodą LASIK stanowi maksymalne bezpieczeństwo. Ponadto FemtoLASIK jest całkowicie bezbolesny i wymaga krótszej rekonwalescencji, a doskonałe rezultaty są wynikiem przewidywalności i niezwykłej precyzji wykonania zabiegu. Metoda ta gwarantuje doskonałe efekty nawet w przypadku bardzo dużych wad wzroku.

Przy zabiegach FemtoLASIK nie występują potencjalne komplikacje, jakie mogą mieć miejsce po tradycyjnym zabiegu LASIK.

Tissue Saving LASIK

rodzaj laserowej korekcji, przy którym stosuje specjalny program ablacji rogówki. Użycie wiązki lasera o określonym rozkładzie gęstości mocy pozwala na oszczędność tkanki rogówki nawet do 40 %. Dzięki temu możliwa jest korekcja wyższych wad przy cienkiej rogówce.

Aspheric LASIK

rodzaj laserowej korekcji wady wzroku, przy którym stosuje się program optymalnej odbudowy kształtu przedniej powierzchni rogówki. Daje to możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości widzenia po zabiegu, zarówno w dzień, jak i w nocy, niwelując przy tym efekt halo.

Personal LASIK

zindywidualizowany program pozwalający na korekcję aberracji wyższego rzędu – odchyleń i nieregularności systemu optycznego oka pogarszających jakość widzenia szczególnie w ciemności i półmroku. Technologia wavefront wykorzystywana w personal LASIK w matematyczny sposób definiuje proces załamywania się promieni światła badanego oka. Na podstawie uzyskanych danych tworzy się indywidualny program korekcji pozwalający na uzyskanie dobrej jakości widzenia u osób ze złożoną wadą.

EPI-LASIK

(Epithelial Laser In-Situ Keratomileusis) jest jedną z metod laserowej korekcji takich wad wzroku jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Stosuje się ją zazwyczaj u pacjentów u których rogówka jest zbyt cienka, co uniemożliwia przeprowadzenie standardowego zabiegu LASIK.

Zabieg

Zabieg laserowej korekcji wzroku LASIK jest wykonywany w dwóch podstawowych etapach:

Po znieczuleniu miejscowym oka, za pomocą urządzenia zwanego mikrokeratomem wykonuje się precyzyjne, poziome, niepełne nacięcie rogówki.W ten sposób tworzy się płatek, który następnie zostaje delikatnie odchylony, aby odsłonić głębsze warstwy rogówki.

Po odchyleniu płatka, sterowana przez chirurga wiązka lasera, działa na odsłonięte głębsze warstwy rogówki. W ciągu kilkunastu sekund laser modeluje kształt rogówki, zmieniając jej moc optyczną. Po zakończeniu działania lasera, płatek zostaje umieszczony na pierwotnym miejscu. Wada korygowana jest raz na zawsze. Tylko u osób po czterdziestym roku życia, z przyczyn fizjologicznych, trzeba trzeba dobrać okulary do czytania.

Statystyki wykazują, że aż 90 na 100 osób pracujących przy komputerze ma dolegliwości okulistyczne.

Cały zabieg metodą LASIK trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny. Po zabiegu nie ma konieczności zakładania opatrunkowej soczewki kontaktowej, a miejsce po operacji jest całkowicie niewidoczne. Tą metodą można operować jednocześnie dwoje oczu. Metoda LASIK zdecydowanie skraca okres rekonwalescencji i maksymalnie redukuje możliwość wystąpienia powikłań.

W dniu zabiegu należy być wypoczętym i zrelaksowanym.Proszę pamiętać, że jesteście Państwo pod opieka najlepszych specjalistów nie tylko w zakresie techniki FemtoLASIK. Warszawa i inne miasta, w których posiadamy oddziały, dały nam wiele okazji, nie tylko, żeby się rozwijać, ale też by udowodnić te umiejętności. Po przygotowaniach formalnych (wystawieniu rachunku, podpisaniu zgody na przeprowadzenie zabiegu) pacjent jest proszony przez pielęgniarkę do sali przedoperacyjnej, gdzie przebiera się w strój operacyjny (fartuch, osłona głowy i obuwia). Pielęgniarka dokładnie przemywa twarz pacjenta środkami dezynfekującymi skórę oraz aplikuje krople znieczulające. Następnie pacjent przechodzi do sali zabiegowej, gdzie kładzie się na stole zabiegowym lasera. Na oko zostaje założona niewielka rozwórka – przy tej czynności pacjent może poczuć lekki dyskomfort. Lekarz wytłumaczy w jaki sposób należy się zachowywać podczas ablacji laserowej. Zabieg trwa kilkadziesiąt sekund i jest bezbolesny.

Uwaga: bardzo ważne jest aby podczas zabiegu jak najlepiej wykonywać polecenia chirurga. Od tego może zależeć wynik zabiegu!

Przed zabiegiem nie należy:

nosić soczewek kontaktowych: miękkich -7 dni, twardych – 21 dni; spożywać napojów alkoholowych minimum 48 godzin przed zabiegiem; używać kosmetyków do twarzy i ciała na 24 godziny przed zabiegiem

W dniu zabiegu należy:

ograniczyć spożycie napojów zawierających duże ilości kofeiny; starannie umyć głowę, twarz a szczególnie oczy, nie używać perfum i dezodorantów; ubrać się lekko i wygodnie – najlepiej w bawełnianą odzież

Największe zalety to

 • bezpieczeństwo
 • minimalna inwazyjność
 • precyzja wykonania
 • pełna przewidywalność
 • krótki czas trwania zabiegu
 • brak dyskomfortu ze strony pacjenta
 • krótki okres rekonwalescencji

Badanie kwalifikacyjne

Laserowa korekcja wad wzroku jest możliwa do wykonania u osób pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Ostateczną decyzję o możliwości wykonania zabiegu podejmuje lekarz po przeprowadzeniu, szczegółowych badań diagnostycznych w naszym ośrodku..

Podczas badania kwalifikującego, które trwa ok.1,5 godziny, lekarz przeprowadza szczegółową diagnostykę stanu oka z następującymi badaniami:badanie ostrości wzroku do bliży i do dali; komputerowe badanie wzroku (autorefaktometr), subiektywne badanie refrakcji, tonometria – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową; pachymetria – badanie grubości rogówki; topografia rogówki (mapa rogówki); ocena przedniego odcinka oka; ocena tylnego odcinka oka (badanie dna oka)

Po uzyskaniu wszystkich wyników lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem, podczas której informuje czy można przeprowadzić zabieg, jaka metoda będzie najlepsza, a także odpowiada na wszelkie pytania pacjenta.

Uwaga:ok. 7 dni przed badaniem kwalifikacyjnym należy zaprzestać noszenia soczewek.

Uwaga: ponieważ podczas badania kwalifikującego lekarz zakrapia oczy kroplami rozszerzającymi źrenicę, dlatego widzenie po badaniu będzie pogorszone przez ok. 2-3 godz. Przez ten czas nie zaleca się prowadzić samochodu!

Przeciwskazania

 • postępująca wada wzroku
 • jaskra,zaćma,odwarstwienie siatkówki
 • stożek rogówki i zmiany w rogówce
 • cukrzyca, choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność)
 • stany zapalne oczu
 • choroby tkanki łącznej
 • zespół suchego oka
 • czynne choroby infekcyjne
 • ciąża i okres karmienia