Zabiegi metodą intraCOR są absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu Femto Lasera możliwa stała się korekcja presbyopii czyli tzw. starczowzroczności. Oznacza to, że zabieg intraCOR pozwala skutecznie i bezpiecznie pozbyć się okularów do czytania. Wyniki korekcji są w pełni przewidywalne, a efekt widoczny niemal natychmiast. Pacjent może wrócić do domu już godzinę po zabiegu.

Kochanie, zapomniałam okularów do czytania. Czy mógłbyś przeczytać mi nazwisko autora?

Z wiekiem tracimy zdolność ostrego widzenia z bliska. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem femto-lasera możemy znowu czytać bez okularów.

IntraCOR® jest to metoda laserowej korekcji z wykorzystaniem femto-lasera. Stanowi ona efektywne rozwiązanie problemów związanych z presbiopią. Dzięki zastosowaniu femto-lasera możliwe jest przeprowadzenia zabiegu w najmniej inwazyjny sposób. Laser działa całkowicie wewnątrzrogówkowo, a co najważniejsze aby wykonać w pełni skuteczny zabieg, nie ma konieczności utworzenia płatka rogówki.

O metodzie

Metoda korekcji presbiopii intraCOR jest to absolutna NOWOŚĆ. Zabieg metodą intraCOR daje możliwość pomocy tym, którzy muszą korzystać z okularów do czytania. W odróżnieniu od dotychczasowych metod korekcji starczowzroczności, zabieg intraCOR jest absolutnie bezpieczny oraz w pełni przewidywalny. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez cięć oraz bez potrzeby użycia narzędzi chirurgicznych.

Metoda intraCOR może być także stosowana w korekcji niewielkich wad wzroku (krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu) i również w tym przypadku zapewnić minimalną inwazyjność.

Zasady badań kwalifikujących do zabiegu intraCOR są takie same jak w przypadku pozostałych zabiegów chirurgii refrakcyjnej. Różnicę stanowi jedynie kryterium wieku pacjenta. Z uwagi na to że jest to zabieg bardzo bezpieczny, nie objęty ryzykiem powikłań zapalnych związanych z cięciem rogówki, zakwalifikowani mogą zostać do niego pacjenci w każdym wieku. Warunkiem jest brak schorzeń okulistycznych i dobry ogólny stan zdrowia.

Zabieg

Zabieg metodą intraCOR przebiega całkowicie wewnątrzrogówkowo, bez naruszenia integralności zewnętrznych tkanek rogówki. W jednej w warstw rogówki zwanej „stroma”, za pomocą femto-lasera wykonywanych jest pięć kolistych nacięć. Powstają one metodą „bąbelkową” – laser emituje ultrakrótkie impulsy świetlne, tworzące tymczasowe bąbelki o dużej energii. Cała procedura trwa około 20 sekund.

Metoda polega na wprowadzeniu kilku kolistych nacięć w warstwie stromy. Nabłonek i obie membrany rogówki (zewnętrzna i wewnętrzna) pozostają nienaruszone.

Korekcja presbiopii metodą intraCOR ma na celu centralne uwypuklenie rogówki, a co za tym idzie zwiększenie jej mocy optycznych. Procedura ta skutkuje również zmianą równowagi biomechanicznej rogówki. Zauważalne są zmiany refrakcji w kierunku krótkowzroczności (tzw. plusy zastępowane są przez minusy) co z kolei wpływa na znaczącą poprawę widzenia subiektywnego. Pacjent od razu po zabiegu może czytać bez okularów. Zabieg intraCOR przynosi doskonałe efekty w korekcji presbiopii do około 2.5 D.

Największe zalety

Kluczowe korzyści metody intraCOR:

  • szybkość
  • efektywność
  • bezpieczeństwo
  • minimalna inwazyjność
  • szybki powrót do pełnej sprawności

Statystyki mówią, że na świecie jest 1,7 miliarda ludzi w wieku 45+, a więc tyle prezbiopów, spośród których jedynie 40% nosi okulary korekcyjne.